Üsküdar Pire İlaçlama

pire 11Pireler birkaç milimetrelik vücutları, yan kısımlarından içeriye doğru basılmış olan vücutları ve geri kısma doğru uzanan yapıları ile bilinir. Yapı olarak konakçısının vücut kılları ve tüyleri arasında gezmeye oldukça uygundur. Sıcakkanlı olan insanların kanlarını emerek beslenir. Konakçıları arasında yer değişimi yaparken oldukça tehlikeli olan hastalıkların bulaşmasına sebep olurlar. Bu hastalıkların önüne geçmek adına mutlaka pire ilaçlama servisleri tarafından yardım almak gerekir. İnsanlara gelen pireler derinin en ince olan yerlerine ve yoğun olan kılcal damarların olduğu bölgelere yerleşirler. Ağızlarında bulunan sivri uzantı kısımları ile deriyi delerek konakçısına iyice yapışırlar. Şişene kadar konakçısından beslenen pireler sonrasında konakçısının giysileri arasına ya da yaşadığı mekândaki uygun yerlere saklanır.

 

pire iiilaçlamaPireler son derece tehlikeli olabilir. Özellikle keme ya da fare piresi olarak adlandırılan tür son derece tehlikelidir. Bu pire türünün yakın akrabaları ortaçağda Avrupa nüfusunun yaklaşık dörtte birinin ölümüne yol açmıştır. Veba salgınınında ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Pirelerin kan alırken bulaştırdıkları hastalıklar arasında siper humması, veba, tifüs ve sayılabilir. Evcil hayvanlar üzerinde bulunan pire türleri yeğledikleri hayvanlara göre adlandırılır. İnsanlarla iç içe yaşayan Köpek ve kedilerde bulunan asalaklar doğal konaklarını bulamadıklarında ve aşırı ürediklerinde insanlara da üşüşebilirler. Bundan dolayı da pire ilaçlama servisleri tarafından yardım almak gerekir.


Pirelerin ısırdıkları bölgelerde döküntü, kızarıklık ve kaşıntı gözlemlenir. Pire salgınları genelde yaz aylarında ve çocuklarda görülür. Pire üşüşmesi olan kişilerin hemen kıyafetlerini yıkayıp en uygun biçimde temizlenip pire ilaçlama servisi tarafından yardım almak gerekmektedir. Genel temizlik kurallarına uygun şekilde evlerde beslenen evcil olan hayvanlarında derhal temizlenmesi gerekir. Evimde pire var diye düşünen kişilerin derhal pire ilaçlama servisleri içinden profesyonel olanlardan yardım alması gerekir.

 

pire ilaçlamaPire ilaçlama servisi tarafından yardım almayan kişiler pirelerin sebep olabileceği tüm sıkıntıları bilmelidir. Bu sıkıntılar içinde; pire kaşıntıya neden olur. Bu oldukça rahatsızlık verici bir durumdur. İnsanlarda kansızlığa sebep olabilir, bu durum fazla miktarda pirelerin olduğunda söz konusudur. Pire hastalığı adı verilen rahatsızlığa sebep olur. Bir konakçıdan diğer bir konakçıya sürekli olarak hastalıkların bulaşmasına sebep olmaktadır.

 

Pirelerin yaşam döngüleri 1 sene boyunca devam etmektedir. Pirelerin safhalarında birkaç safha bulunur. Ergin olan pireler topluluğun yüzde 5lik kısmını oluşturur. Geri kalan kısım ise yumurtadır. Erginlerin yumurtlaması ile o yumurtalar toprakta, halının üstünde ve hayvanların vücudunda yetişmeye devam eder. Sonrasında ise bu yumurtalar ortaya çıkar. Yumurtalar göz ile görülmeyen deri döküntüleri, protein döküntüleri ile beslenip oldukça ergin bir hale gelirler. Bu sayede ortamda birçok pirenin oluşmasına sebep olmaktadırlar. Bunun önüne en sağlıklı şekilde geçmek için derhal pire ilaçlama servisleri içinden profesyonel olanlardan yardım almak gerekir.

 

Pireler kan emerek beslenen, kanatsız ve küçük zararlılardır. Pireler tamamı nemli ve sıcak bölgeleri severler. Pireler güçlü bacak yapıları sayesinde boylarının 200 katını aşabilecek olan mesafelere kadar sıçrarlar. Pireler uzun bacaklı ve yassı vücutlu bu asalak yumurta, larva, pupa ve erişkin siklusu içerisinde çoğalırlar. Pire, pupalar içinde olgunlaştıkları kozadan çıkar çıkmaz hemen tutunabilecekleri bir memeli ya da kuş bulurlar. Bu şekilde de salgınların yayılması için uğraşırlar. Bir konakçısından aldığı hastalığı bir diğer konakçısına hemen bulaştırırlar.

 

pire 12Pire ilaçlama servisleri mücadelesi öncesinde pirenin evlerde üredikleri ortamları, bulundukları bölgeleri tespit etmek ve evlerde bulunan evcil hayvanları ilaçlama yapıp temizlemek gerekir. Pire ilaçlama servisleri mücadelesinde pirenin pupa dönemine denk gelir ise ilaçlama etkili olmaz. İlaçlamanın sonrasındaki 15 ila 20 günlük süre zarfında tekrar bu haşere ile karşılaşmak mümkündür. Ferdi ve kısmi şekilde yapılacak olan ilaçlamalar Pire ilaçlama servisi mücadelesinde etkili olan çözümleri getirmez. Ayriyeten bu tarz mücadele maddi kayıplara ve zaman kayıplarına yol açar. Pire ilaçlama servisleri mücadelesinde muhakkak konusunda uzman ve profesyonel olan firmalardan yardım alınmalıdır.

 

Biz Üsküdar böcek ilaçlama firması olarak gerekli olan tüm yetki belgelerine ve ruhsatlara sahip şekilde sizlere hizmet vermekteyiz. Konusunda uzman olan ekipler sayesinde sizlere garantili şekilde hizmet sağlıyoruz. Uzun yıllardır bu piyasada olduğu için bu konuda öncü olan firmalar arasında yer almaktadır. İlaçlama için gelen tüm yetkililer sizlere yapılacak işlemler ve doğabilecek olan sıkıntılar ile alakalı detaylı ve imzalı bir rapor sunar.