Üsküdar Ev İlaçlama

üsküdar ev ilaçlamaBirçok ev hanımının ev ilaçlama firmaları tarafından yapılan uygulama sonrasında oluşacak olan temizlik işlemi fazlasıyla sıkıntı olmaktadır. İlaçlama yapılmadan önce ve sonra temizlik yapılmalı mı sorusu fazlasıyla ev ilaçlama servisleri tarafına sorulur. Haşerelerin türlerine ve yapılarına göre kullanılacak olan ilaçlar değişkenlik gösterir. Bundan dolayı ilaçlamanın öncesinde temizlik yapılmalı mı, yoksa temizlik yapılmamalı mı sorusuna kesin bir cevap vermek zordur. Her ilaç nasıl ki her haşere türüne etki sağlamadığı gibi haşere türlerine göre de ilaçlar değişkenlik gösterir. Hamam böceği için kokusuz olan ilaçlama uygulaması veya jel olan ilaçlama türü uygulanırken, pire için kokusuz olan ilaçlama uygulaması yetersiz kalmaktadır. Ev ilaçlama servisi tarafından kullanılan ilaçlamalar;


Kokusuz İlaçlama

Kokusuz olan ilaçlama türünde yaşam alanlarını terk etme gibi bir sıkıntınız bulunmaz. Siz evlerinizde yemeğinizi yerken ya da çayınızı içerken uygulama yapılabilir. Bu ilaçlama uygulamasında havaya karışmayan, yeni nesil olan ilaçların kapsamında ve insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar ev ilaçlama servisleri tarafından kullanılmaktadır. Kokusuz ilaçlama uygulaması yapıldıktan sonra evlerde temizlik yapılmasına gerek yoktur. Bu ilaçlama türünde haşerelere karşı temasa dayalı bir sistem bulunmaktadır. Haşere türleri ilaç ile temasta bulunduğunda ilacı emerler ve zaman içinde yok olurlar. Bu sebepten dolayı da ilaçlama öncesinde kesinlikle ev ilaçlama şirketleri tarafından temizlik uygulaması istenmez. İlaçlamanın sonrasında ise 3 ila 4 günün sonunda ilacın etkisinin azalması ile temizlik yapılmalıdır.


Kokulu İlaçlama

Kokulu olan ilaçlama uygulaması kokusuz olan ilaçlama uygulamasına göre daha farklıdır. Genelde tahta kurdu, ağaç kurdu, kene, pire gibi haşere türleri üstünde kullanılır. Bunun sebebi ise daha etkili olan ilaçların kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Diğer uygulama türleri diğer haşere türleri açısından yetersiz kalır iken, bu uygulama ile ikinci bir ilaçlamaya bile gerek kalmaz. B u yöntem sayesinde ilk seferde kalıcı ve kesin çözümlere ulaşılmaktadır. Bu yöntem ile ilaçlama uygulamasının öncesinde ev içinde bulunan gıda maddelerinin tamamı kapalı bir şekilde toparlanmalıdır. Ayriyeten günlük şekilde kullanılan tencere, tava, tabak, çatal, kaşık vb. gibi eşyalarının tamamı ilaç ile temas etmemesi için uzak tutulması gerekir. İlaçlama uygulaması esnasında evlerde herhangi bir canlının da bulunmaması gerekir. Kokulu olan ilaçlama uygulaması sonrasında ev ilaçlama servisleri tarafından genel ıslak bir temizlik önerilmektedir.


Jel İlaçlama

Jel ilaçlama kalorifer böceği ve hamam böceği gibi canlıların üzerinde uygulanan bir sistemdir. Jel uygulamalar hayatlarımızı kolaylaştıran ilaçlama türleridir. Genelde haşere türlerinin yuva yaptıkları alanlara jel şeklinde olan ilaçlar bırakılarak haşere türlerinin tamamen ortadan kaldırılması için uygulanır. Evde bulunan beyaz eşya yuvalanma alanlarına, dolap içlerine, mutfak tezgâhlarına, priz aralıklarına, duvar çatlaklarına uygulanır. Jel ilaçlama uygulaması sonrasında günlük olan olağan yaşamınıza hemen devam edebilirsiniz.